Baterie kuchenne czarno-złote – kolorowy zawrót głowy!

lśniąca łazienka

Ostatnie lata to czas sporych zmian w aranżacji wnętrz. Coraz więcej osób ma możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy podczas planowania wyglądu domu lub mieszkania, rośnie też dostępność ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. W sprzedaży nadal dominują klasyczne akcesoria i dodatki. Osoby zastanawiające się nad tym, czy nie zerwać z tym, co łatwe do przewidzenia, również mogą jednak znaleźć coś dla siebie. Jedną ze zmian, jakie widoczne są gołym okiem, jest otwarcie się polskich kuchni zarówno na czerń, jak i na złoto. Czarno-złota bateria kuchenna jest hitem sprzedażowym ostatnich sezonów, a przecież nie jest wcale jedynym rozwiązaniem utrzymanym w tych dwóch odcieniach.

Czerń i złoto w kuchni

Czarno złota bateria kuchenna
Czarno złota bateria kuchenna

Pojawienie się czerni i złota w kuchni jest uważane za samych projektantów wnętrz za wydarzenie przełomowe. Od lat podejmowali oni przecież wysiłki, których celem było przekonanie Polaków, że meble i akcesoria w kuchni nie muszą być białe. Od lat też natrafiali na spory opór. Co sprawiło więc, że czerń i złoto wkradły się do tego pomieszczenia?

Jednym z powodów, dla których bateria czarno-złota w kuchni nie jest już większym zaskoczeniem, jest dążenie do zindywidualizowania tego pomieszczenia charakterystyczne dla coraz większej liczby osób. Białe, nieco sterylne kuchnie mają wiele zalet, na czele z łatwością, z jaką wiąże się utrzymanie ich w czystości. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że kolejne z nich wyglądają tak samo. Nie sposób odróżnić ich od siebie, a to sprawia, że stają się mniej atrakcyjne. Stylowa czerń przełamywana przez łagodzące je złoto pozwala na nadanie pomieszczeniu charakteru. Umożliwia jego wyróżnienie, a jednocześnie nie sprawia wcale, że przebywanie w kuchni jest mniej przyjemne.

Innym mocnym argumentem jest ten, który dotyczy usytuowania kuchni w naszym domu. Zamknięte pomieszczenia powoli stają się wspomnieniem, a ich miejsce zaczynają zajmować aneksy kuchenne połączone z salonem. Te muszą być nie mniej funkcjonalne niż kuchnie w swoim klasycznym wydaniu, należy przy tym w szczególny sposób zatroszczyć się o ich wygląd. Kuchnia staje się przedłużeniem salonu. Jest widoczna tak dla domowników, jak i dla kolejnych gości. Dlaczego więc nie odejść od klasyki i nie wprowadzić do niej wyjątkowych akcentów? Czarno-złota bateria kuchenna – elegancka, a jednocześnie nowoczesna, jest ich doskonałym przykładem.

Przegląd czarno-złotych baterii kuchennych

Czarno-złote baterie kuchenne na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie tych rozwiązań, które pasują przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. W rzeczywistości jednak mamy do czynienia z ich coraz większym wyborem, a co za tym idzie, możemy znaleźć także baterie w stylu retro. Zachowują one złoto-czarną kolorystykę, inne ich cechy sprawiają jednak, że z powodzeniem można umieścić je w rustykalnym wnętrzu bez obaw o to, że nie będą się w nim dobrze prezentować. Warto w tym zakresie odwiedzić ten sklep, aby zobaczyć pełny przegląd czarno-złotych baterii i dodatków do łazienki.

Tym, co różnicuje kolejne baterie utrzymane w czarno-złotej tonacji, jest przede wszystkim sposób ich obsługi. Wersje jednouchwytowe stanowią kwintesencję nowoczesności. Tak temperaturę, jak i wielkość strumienia wody można w ich przypadku regulować z wykorzystaniem jednego tylko uchwytu. Bateria taka może być obsługiwana tylko jedną ręką, co zyskuje sobie spore uznanie zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Wersje dwuuchwytowe z powodzeniem mogą zagościć w kuchni stylizowanej na przestrzeń rustykalną. Bardzo często uchwyty zastępują w nich klasyczne kurki, które przeznaczone są odpowiednio do odkręcania gorącej i zimnej wody. W tym przypadku temperaturę wody oraz intensywność jej strumienia reguluje się korzystając z obu uchwytów. Nie jest to może tak wygodne, jak w przypadku jednego kranu, klasyczne baterie kuchenne budzą jednak duży sentyment w swoich właścicielach.

Nowością, na którą w szczególny sposób warto zwrócić uwagę, są czarno-złote baterie wyposażone w możliwość filtrowania wody. System filtrujący sprawia, że można pić wodę prosto z kranu. Ponownie mamy do czynienia z rozwiązaniem, które docenią osoby korzystające z niewielkich pomieszczeń. Filtr zaoszczędzi miejsce, które w innych okolicznościach zajmowałby dzbanek z wodą albo butelki wody mineralnej.