Producent a jakość zamienników, czyli marka ma znaczenie

drukarka w biurze

Jak zamienniki, to tylko najlepsze – warto kierować się tą zasadą, wybierając elementy eksploatacyjne do drukarki. Jak jednak rozpoznać producenta, który rzeczywiście oferuje akcesoria najwyższej jakości? Poniżej podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przed wrzuceniem zamiennika wkładu do zakupowego koszyka.

Na rynku znajdziemy wielu producentów zamienników wkładów, którzy zdążyli już ugruntować swoją pozycję. Dodatkowo, co rusz pojawiają się nowe marki, kuszące nabywców niską ceną i zapewnieniami o niebywałej wydajności i jakości wydruku. Czy każda z nich jest godna naszego zaufania? Oczywiście, że nie. Nawet najlepsze zamienniki pozwalają nam zaoszczędzić kilkadziesiąt procent ceny, jaką trzeba zapłacić za oryginalny wkład. Wniosek jest prosty – należy skupiać się tylko na takich elementach. Po czym poznać producenta oferującego najlepsze wkłady?

Po pierwsze, gwarancja

Każdy producent, który oferuje akcesoria najwyższej jakości, udziela na nie gwarancji. W segmencie zamienników wkładów do drukarek, standardem jest roczna ochrona gwarancyjna, ale najlepsi wydłużają ten okres do dwóch lat.

Gwarancja na wkład to jedno, ale nie zapominajmy, że tak samo istotna jest ochrona gwarancyjna samego urządzenia drukującego. Każdy producent drukarek zastrzega, że stosowanie zamienników jest równoznaczne z rezygnacją użytkownika z gwarancji. Na szczęście nie pozostajemy tu całkowicie bez ochrony, o ile wybierzemy dobre zamienniki. Najlepsi producenci wkładów obejmują gwarancją nie tylko oferowane przez siebie elementy eksploatacyjne, ale i drukarkę.

Po drugie, certyfikaty

Jeżeli producent jest przekonany o jakości swoich wyrobów, nie boi się poddać ich procesowi certyfikacji. Zwróć uwagę, czy na opakowaniu znajduje się stosowna informacja na ten temat. Nie, nie chodzi tu o stempel „GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”, który w praktyce nic nie znaczy. Mamy tu na myśli konkrety, czyli certyfikację BSI i TÜV.

Po trzecie, nagrody i wyróżnienia

Jeżeli producent zostaje wyróżniony w prestiżowym rankingu lub plebiscycie, z całą pewnością poinformuje nas o tym stosowną adnotacją na opakowaniu. Nagrody i wyróżnienia nie zawsze świadczą o najlepszej jakości, ale we wszelkich prestiżowych plebiscytach pod uwagę brane są wyłącznie duże firmy, więc wszelkie laury wskazują choćby na „kaliber” danej marki.

wyjmujemy toner z drukarki

Po czwarte, „naśladowcy”

Nie od dziś wiadomo, że naśladownictwo jest najlepszą formą pochlebstwa. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego faktu sprawy, na rynku nie brakuje podróbek zamienników wkładów do drukarek. Nikt, nawet przedsiębiorcy z Chin, nie podrabia tanich producentów, oferujących akcesoria mizernej jakości. Kopiuje się tylko najlepszych graczy, którzy jakością produktów wywalczyli sobie mocną pozycję na rynku. Jeżeli zaobserwowałeś, że na chińskich platformach handlowych oferowane są zamienniki, które tylko udają markowe wkłady, możesz mieć pewność, że „pierwowzór” jest produktem wysokiej jakości.

Reasumując

Zatem, na jakie marki warto zwrócić uwagę? Na podstawie własnych doświadczeń, śmiało możemy wskazać na Actis, Prism i Asarto. Każda z tych marek oferuje wydajne produkty, które zapewniają rewelacyjną jakość wydruku i pozostają całkowicie bezpieczne dla urządzenia.