Jak szybko wysuszyć lakier do paznokci?

czerwone paznokcie

Przygotowania do ważnego wyjścia przedłużają się, kolejne minuty biegną nieubłaganie i choć jesteśmy już niemal gotowe, mamy świadomość tego, że paznokcie z pewnością nie wyschną na czas. Czy w takiej sytuacji możemy cokolwiek zrobić? Okazuje się, że nawet z lakierem, który nie chce schnąć, nie znajdujemy się na straconej pozycji. Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów na przyspieszenie tego procesu, którymi możemy się zainteresować.

Po pierwsze – zimna woda

Nasze babcie miały domowe sposoby na każdy możliwy problem, nie powinnyśmy więc być zaskoczone tym, że wiedziały również, jak przyspieszyć proces schnięcia lakieru do paznokci. Ich sojuszniczką była zimna woda, choć nie oznacza to, oczywiście, że kierowały na świeżo umalowane paznokcie jej strumienia płynącego prosto z kranu. Jeśli chcemy sprawdzić, jak działa ta technika, jeszcze przed malowaniem paznokci przygotujmy sobie niewielką miseczkę z chłodną wodą. Można dodać do niej nieco lodu, choć równie dobrym pomysłem będzie umieszczenie jej na kilka minut w zamrażarce. Paznokcie należy wkładać do wody nie po całym zabiegu, ale po pomalowaniu każdej ich warstwy. Co ważne, wystarczy zamoczyć je na zaledwie kilka sekund, aby cieszyć się satysfakcjonującym efektem. Już po wyjęciu należy poczekać aż wyschną i nałożyć kolejną warstwę lakieru. Na szczęście, oczekiwanie będzie znacznie krótsze niż zazwyczaj.

Po drugie – schładzanie lakieru

Jeśli zależy nam na tym, aby najpierw pomalować, a następnie także wysuszyć paznokcie w ekspresowym tempie, pamiętajmy o tym, że schładzanie samego lakieru przyspiesza tempo, w jakim wysycha. Oczywiście, czynność schładzania powinna być wykonana zanim nałożymy go na paznokciach, przed malowaniem dobrze jest więc umieścić lakier w lodówce i trzymać go tam przez trzydzieści minut. Tego rodzaju trick ma jeszcze jedną zaletę – wpływa korzystnie na konsystencję lakieru.

suszenie paznokci

Po trzecie – suszarka do włosów

Miłośniczki gadżetów z pewnością już jakiś czas temu zorientowały się, że w sprzedaży dostępne są specjalne suszarki do paznokci. Jeśli jednak trudno nam uznać tego rodzaju wydatek za priorytetowy, pomóc może nam klasyczna suszarka do włosów. Oczywiście, jeśli chcemy osiągnąć końcowy sukces, upewnijmy się najpierw, że na paznokcie zostanie skierowany strumień zimnego powietrza. Błąd może mieć poważne konsekwencje. Lakier na pewno zmatowieje, znacznie bardziej niebezpieczne jest jednak ryzyko tego, że możemy poparzyć sobie palce.

Po czwarte – utwardzanie lakieru profesjonalnymi preparatami

W sklepach internetowych i w profesjonalnych sklepach kosmetycznych coraz częściej możemy spotkać się ze specjalnymi preparatami. Powstają po to, aby nie tylko szybko, ale i skutecznie utwardzać emalię, gdy znajduje się już ona na paznokciach. Przypominają nieco bezbarwne lakiery, jeśli jednak naprawdę zależy nam na czasie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zaopatrzyć się w rozwiązanie, które ma postać aerozolu. Jego stosowanie nie tylko przyspieszy wysychanie paznokci, ale również nada im blasku i będzie chronić je przed odciskami pozostawionymi choćby przez ubrania.