Jak nosić pas do pończoch

pas do pończoch

Nawet, jeśli przez jakiś czas można było odnieść wrażenie, że pas do pończoch stracił na popularności, dziś trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, któremu udało się wrócić do łask. To jeden z najbardziej zmysłowych dodatków bieliźniarskich, który dodatkowo zachwyca niemożliwą do zakwestionowania wygodą. Niestety, nie każda kobieta decyduje się na posiadanie go w swojej garderobie. Źródłem problemów wydaje się brak wiedzy na temat tego, jak taki pas powinien być noszony.

Pas do pończoch – dlaczego warto go zakładać?

Choć pasy do pończoch nie należą do rozwiązań, których obecność w sklepie z bielizną szokuje, wiele kobiet zastanawia się nad tym dlaczego właściwie jego noszenie ma sens, skoro nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zdecydować się na pończochy samonośne. Te ostatnie tylko teoretycznie mają jednak do spełnienia taką samą funkcję co pończochy z pasem. Jeśli mają sprawdzać się idealnie, konieczne staje się dopasowanie rozmiaru do swoich potrzeb tak, aby odpowiadał im idealnie, a doświadczenie podpowiada, że nie mamy do czynienia wcale z prostym zadaniem. Pończochy zbyt duże zsuwają się, a zbyt małe wrzynają się w ciało przez co nie są ani wygodne, ani funkcjonalne. Jeśli więc mają nam towarzyszyć w ważnym wydarzeniu, w czasie którego powinny zapewniać nam komfort i dodawać pewności siebie, wersja z pasem wydaje się zdecydowanie bardziej odpowiednia.

Pas do pończoch – jak to się nosi?

Wbrew obawom wielu kobiet, konstrukcja pasa do pończoch nie jest przesadnie skomplikowana, a co za tym idzie także jego założenie nie powinno być trudnym zadaniem. Kluczowe znaczenie ma więc przede wszystkim odpowiednia kolejność działań. Okazuje się przy tym, że nie ma jednej tylko metody zakładania pasa, każda kobieta może więc przetestować jedną z dwóch opcji.

Jeśli pas ma być przede wszystkim seksowny, najlepszą opcją wydaje się rozpoczęcie jego zakładania od nałożenia majtek. Mogą to być zarówno figi, jak i stringi, w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeśli jednak pas do pończoch ma być elementem codziennej stylizacji, lepszą opcją okaże się założenie majtek jako drugich. Dzięki temu nagła wizyta w toalecie nie będzie się wiązała z koniecznością rozbierania się i ubierania.

Także przypięcie pończoch nie jest wcale zadaniem przesadnie skomplikowanym. Najlepiej założyć pas tak, aby sięgał bioder, a następnie złapać za podwiązki. Ich liczba może być różna i w zależności od modelu wynosi od dwóch do ośmiu. Na szczęście, na końcu każdej z nich można znaleźć klipsy, za pomocą których jesteśmy w stanie bez trudu przypiąć pończochy. Już po przymocowaniu dobrze jest je wyrównać, jednak i ta czynność nie jest skomplikowana przypominając nieco działania podejmowane podczas regulowania ramiączek biustonosza.

Do czego nosić pas do pończoch

Pas do pończoch sprawdza się zarówno w odniesieniu do eleganckich, jak i codziennych stylizacji. Szczególnie dobrze prezentuje się pod spódnicami i spodniami, choć można go zestawiać z każdym typem odzieży, pod który zakłada się klasyczne rajstopy. Sprawdza się zwłaszcza wiosną i latem, gdy jest nieco za gorąco dla pończoch w ich typowym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *